Bestyrelsen

Bemærk! Der kan være op til syv hverdages svartid når du kontakter bestyrelsen.

Formand
Sahra Mengal
Andet: Bestyrelsesmedlem i ESLA (European Speech and Language Therapy Association)
formand@alf.dk
 
Næstformand og webmaster
Birgitte Albæk Henriksen
Andet: Ansvar for medlemskaber
naestformand@alf.dk
webmaster@alf.dk
 
Formand for kursusudvalget
Jette Flattum
Andet: Tovholder for det Nordiske samarbejde
kursus@alf.dk
 
Kasserer
Karina Thomsen Grønnemose
kasserer@alf.dk
 
Sekretær
Birthe Wittelhoff Madsen
Andet: Medlem af redaktionen for Audiologopædisk Tidsskrift
birthe@alf.dk
 
Administrator
Trine Maria Hansen
administrator@alf.dk
 
Ansvarlig for regionale kurser
Anne Haven
anne@alf.dk
 
1. suppleant og ansvarlig for regionale kurser
Iben Ironman Nielsen
iben@alf.dk
 
2. suppleant og ansvarlig for regionale kurser
Trine Michele Jul Nielsen
trine@alf.dk
 
 
3. suppleant
Anke Wolffhechel
 
 
4. suppleant
Signe Bojsen Jepsen
 

Redaktion

Birgitte Albæk Henriksen
redaktion@alf.dk 

Kursusudvalg

Jette Flattum
kursus@alf.dk
 
Birthe Wittelhoff Madsen
birthe@alf.dk
 
Anne Haven Albertsen
 
 
Iben Ironman Nielsen
iben@alf.dk
 
Trine Michele Jul Nielsen
 
 
Maria Buhl Nissen
 
 
Signe Bojsen Jepsen
 
 
Emma Kielskov Massé
emma@alf.dk