Bestyrelsen

Formand
Jakob Stenz
formand@alf.dk
 
Næstformand og tovholder for de regionale kurser
Sahra Mengal
Bestyrelsesmedlem i ESLA (European Speech and Language Therapy Association)
naestformand@alf.dk
 
Formand for kursusudvalget
Jette Flattum
Andet: Tovholder for det Nordiske samarbejde
kursus@alf.dk
 
Kasserer
Karina Thomsen Grønnemose
kasserer@alf.dk
 
Sekretær
Birthe Wittelhoff Madsen
Andet: Medlem af redaktionen Tidsskriftet ALT
birthe@alf.dk
 
Ansvarlig for medlems- og administrationssystemet
Trine Maria Hansen
administrator@alf.dk
 
Webmaster
Birgitte Albæk Henriksen
webmaster@alf.dk
 
1. suppleant
Anne Haven
anne@alf.dk
 
2. suppleant
Iben Ironman Nielsen
iben@alf.dk
 
3. suppleant
Anne-Marie Tange
anne-marie@alf.dk
 
 

Redaktion

Per Nielsen
redaktion@alf.dk

 

Birthe Wittelhoff Madsen
birthe@alf.dk

Kursusudvalg

Jette Flattum
kursus@alf.dk
 
 
Karina Thomsen Grønnemose
kasserer@alf.dk
 
Birthe Wittelhoff Madsen
birthe@alf.dk
 
Anne Haven Albertsen
 
Iben Ironman Nielsen
iben@alf.dk
 
Anne-Marie Tange Pagaard
anne-marie@alf.dk
 
Trine Michele Jul Nielsen
 
Maria Buhl Nissen

Netværksgrupper

Som en del af vores fagpolitiske arbejde, er vi lige nu i gang med at lave fem netværksgrupper indenfor udvalgte faglige områder inden for audiologopædien:

  1. Børn – Iben er tovholder
  2. Voksne – Sahra og Anne er tovholdere
  3. Høre – Jakob er tovholder
  4. Læsning – Karina og Trine Maria er tovholdere
  5. Stammen – Sahra og Jakob er tovholdere

Kunne du tænke dig at hjælpe os inden for et eller flere af disse netværksgruppper? Eller måske har du en kontakt, et link, en tekst, en hjemmeside eller lignende som kan hjælpe os i vores videre arbejde, så kontakt os endelig!